Projektujemy autentyczne i dostępne przestrzenie. Zmienne w czasie i osadzone w kontekście. Poszukujemy między dyscyplinami i wśród rzemieślniczej wiedzy. Współprojektujemy w sąsiedztwach, angażujemy lokalne społeczności. Ciekawią nas niedoskonałości i pierwotność przestrzeni. Dopowiadamy, a nie przeprojektowujemy. W poszukiwaniach twórczych rozwijamy zagadnienia związane z czasem, procesem, zmianą, nową ekologią i oddolnymi inicjatywami. Kochamy trzecie krajobrazy.
Pracownia założona została w Warszawie, w 2015 r. przez Martę Tomasiak. Projektujemy przestrzenie publiczne i półpubliczne, tereny rekreacyjne, otoczenia budynków, ogrody, tymczasowe instalacje.
Marta Tomasiak jest założycielką pracowni. Absolwentka architektury krajobrazu i projektowania miejskiego na Uniwersytecie Kopenhaskim. Jej kariera zawodowa i akademicka zaprowadziła ją do siedmiu krajów w ciągu ostatnich 15 lat, gdzie współpracowała z uznanymi pracowniami, a także organizacjami pozarządowymi i stowarzyszeniami.
W 2015 roku postanowiła stworzyć własne Pracownię w Warszawie, by eksperymentować i kształtować swoje projekty wokół przestrzeni niedoskonałych i pierwotnych, interakcji z naturą, inicjatyw oddolnych i trzecich krajobrazów.
Marta obecnie mieszka we Francji, skąd prowadzi paryskie i warszawskie biura Pracowni. Niewiele czasu zostaje jej na wędrówki po górach, czytanie książek i spotkania z przyjaciółmi wokół dobrego jedzenia i wina.
Marta Przygoda dołączyła do pracowni w 2021 roku. Posiada podwójny dyplom Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych.
Interesuje się tematyką życia miejskiego oraz tym, jak miasto wpływa na ludzi, którzy je zamieszkują. W swojej praktyce projektowej skupia się na aspektach socjologicznych, a także na harmonii przestrzeni i materiałów, by uczynić miasto lepszym miejscem do życia.
Zawsze pełna pasji, Marta lubi uczyć się nowych rzeczy, a jej zainteresowania ciągle się zmieniają. Obecnie, jest to kickboxing i projektowanie stron internetowych.
Sonja Marczewski jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Akademii Sztuk Pięknych.
Swoją projektową drogę rozpoczęła pracując jako architektka, a także jako scenografka i projektantka kostiumów. Z Pracowniązwiązana jest od 2022 roku.
W wolnym czasie uprawia wspinaczkę i szyje. Sonja pozostaje związana ze Szwecją, w której się urodziła i do której częstowraca, by odkrywać jej lasy i skalne ogrody.
Kamila Lejman-Kudła uzyskała dyplom inżynierski na SGGW w Warszawie w 2014 r. oraz dyplom magisterski na Uniwersytecie w Wageningen w 2017 r. Podczas projektowania koncentruje się na kontekście miejsca, a także na komforcie i doświadczeniach użytkowników przestrzeni, pamiętając o współczesnych wyzwaniach urbanistycznych i ekosystemowych.
Swoje doświadczenie zawodowe Kamila zdobywała w trzech krajach. W Holandii, gdzie pracowała w Okra Landscape Architects (2018-2020) i Buro Sant en Co (2016-2018), w Niemczech, praktykując w Capattistaubach urbane landschaften (2021-2022); a od 2022 w Polsce, kiedy to dołączyła do warszawskiego biura Pracowni.
Wielka entuzjastka outdooru, Kamila lubi długie spacery po lesie i czas spędzany z najbliższymi.